en

Plovoucí scéna na Vltavě

Jiří Suchý

Árie měsíce

Pozdně letní večer pod širým nebem s Jiřím Suchým a orchestrem divadla Semafor s výběrem písní převážně s vodní tématikou, zasazený do působivé říční scény na hladině Vltavy.

„Plavu si ani nevím jak, nemám prsa, nemám znak,” zpívá si měsíc ve hře z pásma Zuzana je zase sama doma z roku 1961 na text Jiřího Suchého a hudbu Jiřího Šlitra ústy Waldemara Matušky v písni nazvané Árie měsíce. Ve stejnojmenném festivalovém programu zazní v interpretaci žijícího klasika Jiřího Suchého nejen tato píseň, ale i Labutí píseň, Mississipi, Modrý tričko a další nejen vodou inspirované písně dvojice S & Š a divadla Semafor. Stejně jako v případě památného Recitálu Jiřího Suchého, vytvořeného festivalem Struny podzimu pro pražské Rudolfinum v roce 2019, bude i koncert na plovoucí scéně na Vltavě ušit na míru prostředí a doplněn o režijní a scénické ztvárnění vybraných písní.

Účinkují: Jiří Suchý, Jitka Molavcová, Jiří J. N. Svoboda - klavír, Jakub Přibyl - klavír, David Vrobel - sax, klarinet, Vladimír Vandrovec - kytara, Jan L. Střížovský - kontrabas, Petr Zimák - bicí, Veronika Tichá - tenorsax, zpěv, Magdalena Jedličková - pozoun, zpěv, Eliška Hurábová - altsax, klarinet, zpěv 

Tanečnice: Tereza Solařová, Barbora Pospíšilová, Kristýna Žebrová, Leona Hančíková, Lenka Bílková, Lucie Jansová 

Scéna: Michal Caban 

Scénář a režie: Michal Caban, Jiří Suchý, Marek Vrabec

Koncert je bez přestávky. 

Předpokládaný konec koncertu ve 21.30. 

Koncert bude živě přenášen Českou televizí a vysílán na programu ČT art.

Program festivalu