en

Aktuality

20. dubna

Fenomén mandolíny Chris Thile odehraje sólový koncert v Rudolfinu

Chris Thile předvede 24. října od 20 h ve Dvořákově síni pražského Rudolfina jak svou odvahu, tak schopnosti zahrát na mandolínu v rámci jednoho recitálu skladbu J. S. Bacha, bluegrassový standard, blues, minimalismus nebo vlastní duchovní píseň. Vstupenky na koncert držitele stipendia MacArthurovy nadace – ceny pro hudební génie či tří cen Grammy najdete ZDE

7. dubna

Plovoucí scéna Prague Sounds opět v akci

Festival Prague Sounds se 2. září 2022 vrátí na hladinu Vltavy, aby z unikátní plovoucí scény u Slovanského ostrova rozezněl Prahu a letos i celou Evropu. U příležitosti českého předsednictví v Radě Evropské unie totiž uspořádáme oficiální koncert českého předsednictví s názvem Koncert pro Evropu. Vystoupí při něm Česká filharmonie pod taktovkou Semjona Byčkova, sólisté a Pražský filharmonický sbor. Můžete se tak těšit na další silný hudební zážitek uprostřed tepající metropole. Více informací na webu koncertproevropu.cz.

30. března

Snarky Puppy zahájí Struny podzimu 2022

S přicházejícím jarem oznamujeme první vlaštovku letošního programu. Vstupenky na první pražský koncert strhující jazz a R&B formace zde.

27. ledna

Pracujeme na přípravě festivalů

Kdy se budou letos konat festivaly Prague Sounds a Struny podzimu? Kdy představíte program? Jaká hudba se na festivalech letos objeví? Nejen tyto otázky nám pokládáte. Věřte, že na programu obou festivalů intenzivně pracujeme a už teď vám můžeme slíbit, že to bude stát za to. Jako každý rok se můžete těšit na zajímavé umělce, originální žánrový mix, (ne)tradiční koncertní scény, a především na silné zážitky, které si určitě z večerů na našich obou festivalech odnesete. 

9. září

Zazněl závěrečný tón Prague Sounds

Děkujeme všem kteří spoluvytvářeli skvělou atmosféru, nejen na plovoucí scéně, ale i na nábřežích, na mostě nebo na šlapadlech na hladině řeky. Zapojily se i hlasy ptáků, cinkání tramvají, občasné zaburácení motoru z nábřeží, šplouchání vody zpod šlapadel. To jsou všechno Prague Sounds! Nový sound Prahy. Nový zvuk Strun podzimu. Děkujeme.

8. září

Festival Prague Sounds zakončí Lizz Wright

Zachytili jsme Lizz Wright před zkouškou na závěrečný koncert na Plovoucí scéně. Můžete se těšit na silné zakončení festivalu, které se ponese v gospelovém duchu.

5. září

YoYo Ma a jeho Day of Action

Tak se nazývá den po koncertu, kdy se YoYo Ma zúčastní zajímavých setkání či workshopů a také doslova vyrazí do ulic, aby na chvilku zahrál obyvatelům města, které navštívil. V našem případě to však nebyly ulice. YoYo Ma navázal na vystoupení na Plovoucí scéně a zahrál spolu s Jiřím Slavíkem, z paluby loďky uprostřed Čertovky.  

2. září

Festival Prague Sounds začal znít na hladině Vltavy

Pan Jiří Suchý zahájil festival velkolepým představením a otevřenou náručí přivítal návštěvníky úvodního koncertu.

19. května

Yo-Yo Ma zahraje Bacha pod širým nebem na hladině Vltavy

Koncert violoncellisty Yo-Yo Ma 4. září se přesouvá  z Rudolfina na open air plovoucí scénu festivalu Prague Sounds na hladině Vltavy. Více informací o koncertě zde. Držitelé vstupenek do Rudolfina obdrží e-mailem nové vstupenky. V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte emailem na adrese: steiner@strunypodzimu.cz nebo telefonicky na tel: +420 720 547 315. Děkujeme.

8. června

Lizz Wright v Praze doprovodí Kenny Banks

Na gospelovém koncertě s Lizz Wright 8. září na Vltavě Lizz doprovodí hráč na klávesové nástroje Kenny Banks.

24. května

Prodej vstupenek na festival Prague Sounds zahájen

Vstupenky na všechny koncerty Prague Sounds jsou v prodeji prostřednictvím sítě GoOut, a to i zde na našem webu. Kapacita je z důvodů vládních opatření prozatím omezena na polovinu celkové kapacity.